Nejčastěji používané druhy dřeva při výrobě nábytku

Sdílet na...Facebook0Google+0Twitter0StumbleUpon0Pinterest0LinkedIn0Digg

Drewno

Popularita dřevěného nábytku stoupá a stále více lidí se rozhoduje pro jeho pořízení. V tomto článku se budu snažit přiblížit nejvíce používané druhy dřeva při výrobě nábytku.

Rozšíření našich vědomostí by mělo začít od přehledu druhů dřeva, které se nejčastěji používají při výrobě nábytku. Jejich znalost nám pomůže při rozhodování během nákupu, abychom později nemuseli litovat.

Borovicové dřevo

Borovice je jehličnatý strom, který se hojně vyskytuje na celé severní polokouli, vyniká tím, že není příliš náročná. Je jí dostatek, a jelikož je borovicové dřevo odolné a pružné, používá se nejen při výrobě nábytku, ale i v jiných odvětvích hospodářství. Je pro něj příznačné silné nasycení pryskyřicí, případným nabyvatelům nábytku zhotoveného z borovicového dřevo se líbí jeho přirozená béžově žlutá barva. Osoby, které si zvolí borovicový nábytek, si pochvalují především jeho pozitivní vliv na interiér, v kterém se nachází, jelikož se díky tomu stává útulným. Není bez významu, že se jedná o řešení s vysokou mechanickou odolností, takže se hodí do interiérů, kde je nábytek intenzívně používán. Co neví každý – borovicový nábytek se hodí pro alergiky. Jeho elektrostatické vlastnosti zabraňují nebezpečnému kroužení prachu, nevhodného pro alergiky. Mezi přednosti patří přístupná cena a to, že se nemusíme držet barev navrhovaných výrobcem. Můžeme objednat nábytek v přírodním stavu a natřít podle vlastních představ.

Bukové dřevo

Buk je dlouhověký strom, který roste na území celé Evropy. Roste velmi pomalu, užitné vlastnosti se projeví až za sto let po zasazení, avšak s ohledem na jeho vlastnosti výrobcům nábytku stojí za to obrnit se trpělivostí. Bukové dřevo je tvrdé a semknuté, osoby zabývající se jeho obráběním oceňují bukové dřevo také pro jeho odolnost proti vysokému zatížení. Samotný nábytek přitahuje pozornost především svou elegancí. Vhodné ošetřování zaručí, že jeho neopakovatelný vzhled bude zachován po desetiletí, je to vlastnost, kterou nemají jiné materiály. Bukové dřevo se snadno obrábí. Díky tomu se hodí nejen pro výrobu klasického nábytku, ale pro vznik řešení, která nadchnou originalitou svých tvarů. Přitom snadné obrábění nesnižuje životnost tohoto nábytku, atypické stoly z bukového dřeva mohou být používány intenzívně po mnoho let bez vlivu na jejich kvalitu. Zákazníci oceňují také atraktivní ceny, takže tento nábytek není určen pouze pro movité klienty.

Dubové dřevo

V mírném klimatu rostou nejen buky a borovice, ale také duby. Tyto krásné a dlouhověké stromy jsou již po staletí používány v nábytkářském průmyslu v širším pojetí, zájem o toto dřevo není dílem náhody. Dubové dřevo je těžké, tvrdé, odolné proti tření, má dlouhou životnost, takže nepřekvapuje, že je používáno nejen při výrobě nábytku, ale také při výrobě podlah odolných proti poškození. Odolnost proti mechanickému poškození je jednou z hlavních předností dubového nábytku. Oblíbené jsou dubové skříně, police na knihy nebo stoly. Kupující se nezaměřují pouze na jejich odolnost. Oceňují, že uchování jejich dobrého stavu není nijak složité, i po mnoha letech tento nábytek nadchne svým vzhledem. Jeho dostupnost usnadní výběr ideálního řešení.

Jaroslav Marek

Webmaster v Woodica
Jaroslav Marek specializuje se v technologii výroby dřevěného nábytku, má široké znalosti v oblasti matrací firmy M&K Koło foam.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Přihlásit k odběru novinek

Získáte nejnovější zprávy přímo do Vaší e-mailové schránky!

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter