Co je dobré znát o dubovém dřevěném nábytku?

Sdílet na...Facebook0Google+0Twitter0StumbleUpon0Pinterest0LinkedIn0Digg

slide4-Kolekcja_Klasyczna


Dřevěný nábytek
představuje v současné době standardní vybavení každé domácnosti, jedná se totiž o přírodní materiál, který nám umožňuje nejen harmonické soužití s přírodou, ale je zárukou výjimečné odolnosti a pohodlného používání. Mnoho lidí má názor, že dřevěný nábytek bude okouzlovat jen tehdy, pokud za něj dáme jmění. Toto přesvědčení přetrvává v obecném povědomí. Naštěstí část těchto názorů je mylná, a vývoj v oblasti technologií výroby nábytku umožňuje, abychom využívali řešení, která nadchnou svojí krásou po mnoho dalších let, při snížení výdajů a prostředků. Nábytek zhotovený z dubového dřeva má zajímavé přednosti, proto je vhodné přiblížit si jeho vlastnosti.

Vlastnosti dubu rozhodují o jeho popularitě a variabilním využití. V této souvislosti je třeba podotknout, že se jedná o dřevo těžké, středně se smršťující a méně hořlavé. Celkem snadno jej lze řezat a ohýbat do tvarů dle našich potřeb. Je používáno v sochařství, bez potíží je lze slepovat a barvit. Mnohem složitější je leštění dubového dřeva. To však není překážkou pro velké koncerny, které vyrábějí vysoce kvalitní nábytek z tohoto materiálu.

Samotný dřevěný nábytek je populární hlavně díky tomu, že působí elegantním dojmem. Perfektně se vyjímá v obývacím pokoji a v ložnici, díky své odolnosti může být použit také při zařizování dětských pokojů. Stojí za zmínku, že není používán pouze k výrobě nábytku. Velmi populární jsou dubové podlahy a stěny, díky čemu můžeme snadno získat stylové prostory.

Tvrdost a odolnost dubu nejsou jedinými přednostmi. Mnoho osob oceňuje skutečnost, že se jedná o materiál odolný proti promáčknutí nebo poškrábání. Stále větší popularita dubového nábytku umožňuje, aby si každý vybral něco pro sebe, jak zastánci jednoduchých řešení, taktéž ti, kdo si zakládají na pečlivém opracování a originálním řešení. Co je důležité – v nabídce není jen nábytek určený pro standardní interiéry, ale také dubový nábytek zhotovený na zakázku, může proto být umístěn v prostorách, u kterých architekti povolili uzdu fantazii.

Samozřejmě, veškerý dřevěný nábytek se po zakoupení prezentuje perfektně. Mnoho zákazníků má obavy, že uchování tohoto stavu nebude již za několik měsíců možné. K dosažení námi požadovaných efektů je třeba dodržovat základní podmínky ošetřování dubového nábytku. Nejdůležitější podmínkou je nevystavovat tento nábytek intenzívnímu působení slunečních paprsků. V této situaci by mohly vznikat četné praskliny. Ze stejného důvodu musíme dbát na to, aby kuchyňský dubový nábytek nepřišel do styku s horkým nádobím. Zde se osvědčuje použití speciální podložky, která tomuto zabrání. Není na škodu, pokud jednou měsíčně použijeme speciální olej určený k ošetření dubového nábytku. Olej zabrání vzniku škrábanců tím, že utvoří speciální ochrannou vrstvu. Je velmi důležité klást důraz na to, aby prostředky určené k ošetření nábytku byly zvoleny velmi pečlivě. Musíme pamatovat na to, že dub nesnáší působení silných chemických prostředků. Správná údržba nám nezabere mnoho času, a její efekty nám umožní radovat se z našeho nábytku dlouhá léta.

Jaroslav Marek

Webmaster v Woodica
Jaroslav Marek specializuje se v technologii výroby dřevěného nábytku, má široké znalosti v oblasti matrací firmy M&K Koło foam.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Přihlásit k odběru novinek

Získáte nejnovější zprávy přímo do Vaší e-mailové schránky!

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter